Facebook yt_logo_rgb_light LinkedIn

Dział Współpracy Międzynarodowej
ul. Warszawska 24
31-155 Kraków
e-mail: dwm@pk.edu.pl
Sekcja Programu Erasmus
e-mail: erasmus@pk.edu.pl

Numer telefonu:
+48 12 628 29 19
+48 12 628 30 44
+48 12 628 20 09

Studia pełne
Studenci międzynarodowi
STUDIUJ Z NAMI
Politechnika Krakowska ma w swojej ofercie różne kierunki studiów I i II stopnia. Sześć wydziałów oferuje studia w języku angielskim
Studia częściowe
studenci międzynarodowi
Studia częściowe
Politechnika Krakowska dysponuje szeroką ofertą studiów częściowych w języku angielskim. Mogą z nich skorzystać studenci uczelni partnerskich. Kursy takie trwają jeden lub maksymalnie dwa semestry.
Studia częściowe
Studenci PK wyjeżdżający do zagranicznych uczelni partnerskich
Studenci wyjeżdżający
Studentów zainteresowanych wyjazdem na wymianę (poza Programem Erasmus +) zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie. Umieszczamy tam informacje o aktualnie prowadzonych rekrutacjach.

Konstancja Kusiak

studentka Politechniki Krakowskiej kierunku Architektura

W ramach wymiany międzyuczelnianej spędziłam semestr na wydziale architektury Tecnológico de Monterrey (TEC) w Meksyku. Od zawsze marzyłam, aby wyjechać do Ameryki Łacińskiej, gdy więc zobaczyłam, że jest możliwość wymiany z Meksykiem postanowiłam zrobić wszystko, aby się tam znaleźć.

Wiele osób odradzało mi ten wybór, szerząc popularne opinie o tym, iż jest to niebezpieczny kraj, jednak nie zniechęciło mnie to. Sporo czytałam, dopytywałam ludzi, którzy spędzili
w Meksyku trochę czasu i postanowiłam się po prostu dobrze do wyjazdu przygotować.

Z obu stron - Politechniki Krakowskiej jak i Tecnológico de Monterrey otrzymałam ogromne wsparcie i pomoc w organizowaniu wyjazdu (ogromnie za to dziękuję!).

TEC jest uczelnią ukierunkowaną bardziej technicznie, aczkolwiek oprócz zajęć praktycznych czy projektowych jest możliwość wyboru zajęć teoretycznych. Odbywają się one na innej zasadzie niż zajęcia polskie, gdzie wykład prowadzony jest przez jednego profesora. W Meksyku, cała grupa włączona jest do wspólnych dyskusji, refleksji. Istnieje tutaj również możliwość zapisania się na zajęcia dodatkowe: artystyczne, sportowe, taneczne, językowe itp.

Oprócz oczywistych względów takich jak nauka języka, innego podejścia do danego przedmiotu czy poznanie nowych osób, taka wymiana pozwala na odnalezienie siebie samego podczas obcowania z nową kulturą, osobami o odmiennych wartościach, uczy otwartości na inność. Dlatego zachęcam wszystkich do podejmowania tego typu wyzwań i wyjeżdżania na inne uczelnie.

 

TEC_1Fot. Wnętrze budynku TEC

 

TEC_2Fot. Świątynia Teotihuacán

 

TEC_3Fot. Jedna z ulic Ciudad de México

 

TEC_4Fot. Dzień Niepodległości Meksyku

 

TEC_5Fot. Przed domem Fridy Kahlo

 

TEC_6Fot. Przy jednej z ulic Ciudad de México