Aktualności:
Stowarzyszenie Top 500 Innovators, zrzeszające naukowców, przedsiębiorców a także specjalistów z zakresu transferu technologii i komercjalizacji oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, która umożliwia wymianę naukową i kulturową pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi zapraszają do udziału w programie mentoringowym TopMinds.
TopMinds to program mentoringowy, który otwiera młodym, polskim naukowcom i naukowczyniom drzwi do międzynarodowej kariery. Dotychczas odbyło się pięć edycji programu, z których skorzystało już niemal 175 młodych osób oraz ich mentorów i mentorek!
Dla kogo jest ten program?
Do wzięcia udziału w TopMinds 2023 organizatorzy zapraszają studentów i studentki ostatniego roku studiów magisterskich, którzy planują swoją karierę w obszarze nauki oraz osoby przygotowujące rozprawy doktorskie na polskich uczelniach lub instytucjach naukowych oraz badawczych.
Mile widziane zgłoszenia od osób wyróżniających się na polu naukowym, pełnych pasji i ambicji, stawiających nie tylko na sukces w środowisku akademickim, ale też nieustanny rozwój.
Dlaczego warto?
Program TopMinds to mentoring oparty na budowaniu relacji, indywidualnym podejściu oraz transferze wiedzy i doświadczeń. Dlatego każdy i każda z uczestników i uczestniczek ma wyjątkową szansę realizować się pod opieką jednego ze współpracujących z nami naukowców, ekspertek i ekspertów, reprezentujących różne dziedziny nauki i kultury - absolwentów programów Fulbrighta i Top 500 Innovators. Wyjątkowość i skuteczność tego podejścia potwierdzają sami uczestnicy: https://topminds.pl/relacje/
W nadchodzącym roku na uczestników i uczestniczki czekają również szkolenia na tematy takie jak prawo autorskie w nauce i zarządzanie danymi naukowymi.
Program TopMinds pozwala zdobyć wiedzę, wzmocnić kluczowe kompetencje, poszerzyć swoją sieć kontaktów oraz poznawać dobre praktyki pod okiem wybitnych specjalistów i specjalistek!
Partnerami tegorocznej edycji są: Politechnika Częstochowska - najstarsza i największa uczelnia w regionie częstochowskim z ponad 70-letnią tradycją oraz Visnea - zespół międzynarodowych ekspertów, który kompleksowo wspiera naukowców i środowiska akademickie w prowadzeniu projektów naukowych, zarządzaniu pracami B+R czy rozwijaniu przedsiębiorczości akademickiej.
Więcej informacji o programie, w tym jego regulamin, formularz zgłoszeniowy i pełna lista mentorów i mentorek dostępne są na stronie https://topminds.pl/edycja-2023/
Termin zgłoszeń upływa 7 listopada.
Zachęcamy do wzięcia udziału w programie i do przekazania informacji dalej. W razie pytań prosimy o kontakt z organizatorami: info@topminds.pl
Wymogiem, jaki GFPS-Polska stawia stypendystom, jest przeprowadzenie projektu naukowego na wybrany przez siebie temat. Projekt może przyjąć formę referatu, doświadczenia, badania itp. Mile widziane jest nawiązanie do swojej pracy dyplomowej: licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej, doktorskiej.
Wszystkie informacje na temat wymagań, samego stypendium oraz procesu rekrutacyjnego znajdują się na stronie internetowej gfps.pl.
Termin zgłoszeń na stypendium GFPS upływa 31.10.2022.
W ofercie dwa programy stypendialne:
Program Ukraina i Białoruś
Program ten skierowany jest do osób z Ukrainy i Białorusi, które posiadają status studenta w Polsce, na Ukrainie bądź na Białorusi. Szczegółowe informacje nt. programu: informacja dla osób z Ukrainy, informacja dla osób z Białorusi.
Program Niemcy
Program ten skierowany jest do osób z Polski, studiujących na polskiej uczelni, które posługują się językiem niemieckim przynajmniej na poziomie B1. Oferujemy semestralny pobyt na niemieckich uniwersytetach. Szczegółowe informacje nt. programu: informacja dla osób z Polski.
Wszelkie pytania dotyczące programu prosimy przesyłać na mail stypendia@gfps.pl
O Stowarzyszeniu GFPS
GFPS-Polska to organizacja studencka powstała w 1994 roku. Jej celem statutowym jest wspieranie nauki, współpracy i wymiany studenckiej oraz naukowej między Polską, Niemcami, Czechami i Ukrainą. Środki na organizowane przez nas wydarzenia i stypendia pozyskujemy z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz darowizn.
Nabór wniosków o granty naukowe na prowadzenie projektów naukowych na amerykańskich uczelniach w roku akademickim 2023/2024 w ramach programu Exchange Program to the US.
to granty trwające od 3 do 6 miesięcy przeznaczone dla studentów i studentek studiów doktoranckich na polskich uczelniach. Celem stypendium jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, lub organizacji pozarządowej w USA.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej:https://thekf.org/kf/scholarships/exchange-us/.
Informacje o Programie w mediach społecznościowych: Facebook: https://www.facebook.com/thekf.org
Wnioski można składać do 15 listopada 2022 r. Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami odbędą się w lutym 2023 roku, a decyzje zostaną ogłoszone w marcu 2023. Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: ExchangeToTheUS@thekf.org
The Kościuszko Foundation, Inc. (Fundacja Kościuszkowska), założona w Nowym Jorku w roku 1925, od ponad 90 lat działa w Stanach Zjednoczonych i w Polsce na rzecz pogłębiania więzi między oboma krajami poprzez programy edukacyjne oraz wymianę naukową i kulturalną. Co roku Fundacja przeznacza prawie milion dolarów na stypendia i granty badawcze dla polskich naukowców, przyjazdy amerykańskich uczonych do Polski, udział amerykańskich studentów w szkołach letnich na polskich uniwersytetach oraz naukę języka angielskiego w Polsce w ramach letnich obozów językowych.
Programy NAWA (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej)
CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies)
DAAD – stypendia dla studentów i absolwentów
DAAD – stypendia dla doktorantów i młodych naukowców