Facebook yt_logo_rgb_light LinkedIn

Dział Współpracy Międzynarodowej
ul. Warszawska 24
31-155 Kraków
e-mail: dwm@pk.edu.pl
Sekcja Programu Erasmus
e-mail: erasmus@pk.edu.pl

Numer telefonu:
+48 12 628 29 19
+48 12 628 30 44
+48 12 628 20 09

Studia pełne
Studenci międzynarodowi
STUDIUJ Z NAMI
Politechnika Krakowska ma w swojej ofercie różne kierunki studiów I i II stopnia. Sześć wydziałów oferuje studia w języku angielskim
Studia częściowe
studenci międzynarodowi
Studia częściowe
Politechnika Krakowska dysponuje szeroką ofertą studiów częściowych w języku angielskim. Mogą z nich skorzystać studenci uczelni partnerskich. Kursy takie trwają jeden lub maksymalnie dwa semestry.
Studia częściowe
Studenci PK wyjeżdżający do zagranicznych uczelni partnerskich
Studenci wyjeżdżający
Studentów zainteresowanych wyjazdem na wymianę (poza Programem Erasmus +) zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie. Umieszczamy tam informacje o aktualnie prowadzonych rekrutacjach.

Klaudia Łojek

studentka Politechniki Krakowskiej kierunku Inżynieria wzornictwa przemysłowego

Wracając do swojego kraju po kilku miesiącach spędzonych w Singapurze trudno było przyzwyczaić się przede wszystkim do klimatu, ale także zebrać myśli po tak intensywnym okresie swojego życia. Te kilka miesięcy było jak sen, z którego trzeba było się obudzić. Wciąż trudno mi uwierzyć, że byłam w Azji przez prawie pół roku.

Mimo, iż ten azjatycki kraj nie był moim pierwszym wyborem, nie żałuję podjętej przeze mnie decyzji. Z każdym nowym dniem spotykałam się z nowymi doświadczeniami, zdobywałam nowych przyjaciół, poznawałam nowe miejsca i zwyczaje. Dzięki wymianie studenckiej nie tylko podszkoliłam swój język angielski, ale także zyskałam pewność siebie oraz zwiększyło to moją chęć podróżowania. Nie zdawałam sobie sprawy, że podróże sprawiają tyle frajdy. Wtedy człowiek czuje, że żyje.

W National University of Singapore wszystkie zajęcia odbywały się w nowoczesnych pracowniach, przyjaznej atmosferze oraz z międzynarodowym gronem wykładowców. Współpraca z tą uczelnia przebiegała bardzo dobrze. Zarówno strona polska, jak i  singapurska były pomocne w każdej najmniejszej kwestii.

Nie żałuję decyzji, którą podjęłam i gdybym miała cofnąć czas to z chęcią pojechałabym jeszcze raz nie tylko na pół roku, ale na cały.

 nus_1Fot. Jedną z wycieczek jaką odbyłam ze swoim Buddy-im i jego podopiecznymi była ta do ogrodów chińskich (Chinese Gardens).  W ogrodach znajdowały się stawy, strumienie, chińska pagoda, drzewa Bonsai czy posągi chińskich bohaterów.  Odwiedziliśmy również Muzeum Żółwia , gdzie podziwialiśmy ich różne rodzaje : długoszyjne czy te ze świńskim nosem.

 

nus_2

Fot. Akademik Utown Residence: North Tower po lewej stronie i South Tower po prawej stronie. Po lewej stronie zdjęcia budynek , w której mieści się : kawiarnie, pracownie komputerowe, siłownia, a nawet sale lekcyjne.

 

nus_3

Fot. Gardens by the Bay. Ogromne, stalowe konstrukcje górują ponad porośniętym terenem. W ciągu dnia można podziwiać tu florę Singapuru , zaś nocą miejsce to zamienia się w pokaz świateł i muzyki. Kilkukrotnie zdarzyło mi się przyjechać specjalnie na 15-minutowy show. Byłam zachwycona panującą tam atmosferą zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku.

 

nus_4

Fot. Przegląd  prac na koniec semstru z przedmiotu Mobile interaction Design, gdzie moja grupa realizowała aplikację w technologii AR wizualizującą wykresy. Na zdjęciu członkowie projektu wraz z wykładowcą Panem Doktorem Lu Weiquan z Wydziału Communication and New Media.

 

nus_5

Fot. Widok z okna mojego pokoju , z akademika Utown Residence, North Tower, z 16. Piętra na osiedle akademickie  między innymi: Tembus College, Cinnamon College itd. Oraz w oddali na bloki mieszkalne.

 

nus_6

Fot. Marina Bay Sands