Facebook yt_logo_rgb_light LinkedIn

Dział Współpracy Międzynarodowej
ul. Warszawska 24
31-155 Kraków
e-mail: dwm@pk.edu.pl
Sekcja Programu Erasmus
e-mail: erasmus@pk.edu.pl

Numer telefonu:
+48 12 628 29 19
+48 12 628 30 44
+48 12 628 20 09

Studia pełne
Studenci międzynarodowi
STUDIUJ Z NAMI
Politechnika Krakowska ma w swojej ofercie różne kierunki studiów I i II stopnia. Sześć wydziałów oferuje studia w języku angielskim
Studia częściowe
studenci międzynarodowi
Studia częściowe
Politechnika Krakowska dysponuje szeroką ofertą studiów częściowych w języku angielskim. Mogą z nich skorzystać studenci uczelni partnerskich. Kursy takie trwają jeden lub maksymalnie dwa semestry.
Studia częściowe
Studenci PK wyjeżdżający do zagranicznych uczelni partnerskich
Studenci wyjeżdżający
Studentów zainteresowanych wyjazdem na wymianę (poza Programem Erasmus +) zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie. Umieszczamy tam informacje o aktualnie prowadzonych rekrutacjach.

NCHU

Mariusz Gorczyca

student Politechniki Krakowskiej kierunku Budownictwo

Na Tajwanie spędziłem ostatni semestr swoich studiów. Moja uczelnia, National Chung-Hsing University (NCHU), znajdowała się w nieco mniej znanym mieście Taichung. Sama uczelnia zapewnia doskonałe warunki do studiów pod warunkiem chęci studiowania. Cały kampus uczelni mieści się w jednym miejscu, w centrum którego znajduje się biblioteka oraz sztuczne jezioro. Każdy uczestnik wymiany miał wyznaczonego opiekuna naukowego. Standardem jest, że każdy student ma zapewnione miejsce do studiowania na terenie uczelni, w moim przypadku było to biurko z komputerem w pokoju razem z 3 lokalnymi studentami budownictwa. Uczestniczenie w standardowych zajęciach było przyjemne, a inni studenci chętnie nawiązywali znajomości i raczyli pomóc z wszelkiego typu problemami. Znajomość chińskiego nie jest wymagana, a ludzie na ulicy są życzliwi i miasta są bezpieczne. Kulturowo każdy może znaleźć coś dla siebie. Od nowoczesnych miast jak Taipei na północy Tajwanu, starożytnych świątyń, pięknych gór po tropikalne plaże na południu. Istnieje również wysokie prawdopodobieństwo doświadczenia trzęsienia ziemi, niegroźnego ale odczuwalnego.

Uczestnictwo w programie wymiany studenckiej jest na prawdę świetnym pomysłem i ogromnie poszerza horyzonty. Można zarówno spędzić wyjazd podróżując i spędzając czas na zabawie, jak i studiować, lub łączyć jedno z drugim.

NCHU_1Fot.. Góry Taroko - góry są tam tak strome, że można nadwyrężyć szyję

 

NCHU_2Fot. National Chung-Hsing University

 

 NCHU_3Fot. Wnętrze biblioteki - szkoda że PK nie ma takiej biblioteki

 

 NCHU_4Fot. Dekoracje domków na ulicy w mniejszym miasteczku