Kryteria naboru 2022/2023 studia drugiego stopnia

Wydział Architektury

Warunkiem przyjęcia na studia jest:

- ukończenie studiów inżynierskich I stopnia na kierunku: Architektura dla kandydatów na kierunek Architektura lub Architektura Krajobrazu dla kandydatów na kierunek Architektura Krajobrazu;

- przygotowanie portfolio w formie elektronicznej składające się z:

* kompletnej części rysunkowej pracy inżynierskiej;

* kompletnej części rysunkowej 2 wybranych projektów wykonanych podczas studiów inżynierskich;

* oświadczenie kandydata o samodzielnym wykonaniu prac -> kliknij tutaj

Portfolio należy przesłać przez WeTransfer na adres: anna.debska@pk.edu.pl

Wydział Informatyki i Telekomunikacji

• Informatyka – studia stacjonarne w języku polskim

Warunkiem przyjęcia na studia jest:

- ukończenie studiów I stopnia na kierunkach Computer Science, Informatics, Information Systems, Software Engineering, Computer Engineering, IT, ICT;

- 210 ETC w ramach ukończonego kierunku;

- średnia ocen uzyskanych w trakcie studiów I stopnia na poziomie min. 80% maksymalnej oceny.

Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej

• Kierunek: Elektrotechnika i automatyka, specjalność Elektroenergetyka – studia stacjonarne II stopnia w języku polskim

Limit miejsc: 8

Kryteria kwalifikacji:

- tytuł inżynieria lub jego odpowiednik;

- rekrutacja odbywa się na podstawie testu kwalifikacyjnego składającego się z 50 pytań jednokrotnego wyboru. Zakres pytań do testu -> kliknij tutaj

- co najmniej 60% maksymalnej liczby punktów możliwych do uzyskania z testu. Test odbędzie się 8 lutego 2023r. o godzinie 17:00 i będzie przeprowadzony na MS Teams poprzez platformę TestPortal. Indywidualny wynik testu będzie dostępny bezpośrednio po jego zakończeniu.

-przyjęcie na studia odbędzie się na podstawie listy rankingowej tworzonej w oparciu o wyniki egzaminu.

Wydział Inżynierii Lądowej

• Budownictwo - studia w języku polskim oraz angielskim

Limit miejsc: 18

Warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Budownictwo oraz znajomość Eurokodów.

• Transport studia w języku polskim

Limit miejsc: 12

Warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie co najmniej tytułu inżyniera na kierunku Transport, Logistyka i spedycja lub Transport i logistyka.

Kandydaci, którzy ukończyli inny kierunek techniczny muszą przystąpić do testu sprawdzającego efekty uczenia się. Test odbędzie się 8 lutego 2023r. o godzinie 9:00 w formie online.

Zagadnienia do testu -> kliknij tutaj

Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki

• Fizyka techniczna, Inżynieria materiałowa

Warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie co najmniej tytułu inżynieria z minimalną średnią uzyskaną na studiach I stopnia 3.0.

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki

Kryteria kwalifikacyjne:

• posiadany tytuł inżyniera w danej dziedzinie.

Przyjęcie na studia odbędzie się na podstawie listy rankingowej.

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej

• Kierunek: Biotechnologia, Inżynieria chemiczna i procesowa, Technologia chemiczna – studia stacjonarne II stopnia w języku polskim

Kryteria kwalifikacyjne:

- posiadany tytuł inżynieria w danej dziedzinie;

- średnia ocen uzyskanych w trakcie studiów I stopnia min. 3,2.

Uwaga: decyzja dotyczy przyjęcia na kierunek. W chwili rozpoczęcia studiów kandydat zostanie dopisany do specjalności spośród tych, które zostały uruchomione.

• Kierunek: Technologia chemiczna – studia stacjonarne Ii stopnia w języku angielskim

Limit miejsc: 14

Kryteria kwalifikacji:

- posiadany tytuł inżynieria w danej dziedzinie;

- średnia ocen uzyskanych w trakcie studiów I stopnia min. 3,2.

Wydział Mechaniczny

Progi punktowe z ubiegłego roku: https://rekrutacja.pk.edu.pl/progi-punktowe/

• Kierunek: Informatyka stosowana

Egzamin odbędzie się 10.02.2023r. o godzinie 10:00 w formie online. Link do egzaminu zostanie wysłany do kandydatów na maila.