Program BioLAB 2022-23

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza studentów studiów magisterskich i doktoranckich do składania wniosków do Programu BioLAB 2022-23.

Nabór wniosków trwa do 1 lutego 2022 r.

Program BioLAB umożliwia odbycie rocznego stażu badawczego w laboratorium znajdującym się w jednej z czterech instytucji w USA studentom nauk biologiczno-chemicznych i medycznych:

• University of Virginia, Charlottesville
  • University of Chicago, Chicago
  • University of Texas: Southwestern Medical Center, Dallas
  • Oklahoma Medical Research Foundation, Oklahoma City

Podczas stażu studenci będą prowadzić samodzielne badania w nowoczesnych laboratoriach, których wyniki często są publikowane w recenzowanych czasopismach naukowych. Oprócz tego będą mieli szansę brać aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczyć w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznać amerykańską kulturę. W niektórych przypadkach będzie również możliwość wykorzystania wyników badań do pracy magisterskiej/doktorskiej w uczelni macierzystej.

Udział w Programie obejmuje:

• Stypendium w wysokości ~ $28 000 – $33,000, w zależności od kosztów utrzymania, w niektórych przypadkach uwzględniające zwrot kosztów podróży
  • Pełne ubezpieczenie medyczne
  • Pomoc w otrzymaniu wizy F-1 lub J-1 na pobyt w USA (koszt wyrobienia wizy pokrywa student)
  • Przygotowanie do wyjazdu prowadzone przez pracowników Komisji Fulbrighta oraz absolwentów i absolwentki programu
  • Opiekę podczas pobytu na programie oferowaną przez instytucję goszczącą

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Programu BioLAB: - https://fulbright.edu.pl/biolab/