numer telefonu:

4812 628 30 44

4812 628 20 09

Dział Współpracy Międzynarodowej
ul. Warszawska 24
31-155 Kraków
e-mail: dwm@pk.edu.pl
Sekcja Programu Erasmus
e-mail: erasmus@pk.edu.pl

FacebookLinkedInyt_logo_rgb_light
Studia pełne
Studenci międzynarodowi
STUDIUJ Z NAMI
Politechnika Krakowska ma w swojej ofercie różne kierunki studiów I i II stopnia. Sześć wydziałów oferuje studia w języku angielskim
Studia częściowe
studenci międzynarodowi
Studia częściowe
Politechnika Krakowska dysponuje szeroką ofertą studiów częściowych w języku angielskim. Mogą z nich skorzystać studenci uczelni partnerskich. Kursy takie trwają jeden lub maksymalnie dwa semestry.
Studia częściowe
Studenci PK wyjeżdżający do zagranicznych uczelni partnerskich
Studenci wyjeżdżający
Studentów zainteresowanych wyjazdem na wymianę (poza Programem Erasmus +) zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie. Umieszczamy tam informacje o aktualnie prowadzonych rekrutacjach.

International Visegrad Fund

International Visegrad Fund jest międzynarodową organizacją z siedzibą w Bratysławie, która została ufundowana przez rządy krajów wchodzących w skład Grupy Wyszehradzkiej  - Czechy, Węgry, Polski oraz Słowacji w czerwcu 2000 roku.

Celem funduszu jest ułatwienie rozwoju współpracy między obywatelami oraz instytucjami w regionie, a także pomiędzy państwami Grupy Wyszehradzkiej oraz krajami takimi jak Zachodnie Bałkany czy kraje Partnerstwa Wschodniego.

International Visegrad Fund oferuje możliwość wyjazdu na stypendium Visegrad Scholarship Program, który wspiera studentów studiów drugiego stopnia, doktorantów oraz postdoc. Kandydaci mogą aplikować o stypendium na wyjazd na 1 lub 2 semestry do krajów partnerskich Grupy Wyszehradzkiej, Bałkanów Zachodnich i krajów Partnerstwa Wschodniego.

Kandydaci muszą mieć ukończenie minimum 4 semestry studiów (6 semestrów w przypadku studiów inżynierskich) w momencie aplikacji.

Stypendium wynosi 2300EUR/semestr oraz 1500EUR/semestr dla uczelni goszczącej.

Termin składania dokumentów na rok akademicki 2018/2019 upływa 15 Marca 2018.

Szczegółowe informacje: www.visegradfund.org

IVF_stipendia_B5-2017-page-001