Facebookyt_logo_rgb_light

DAAD – stypendia dla naukowców i nauczycieli akademickich

Stypendia na pobyty badawcze dla naukowców i nauczycieli akademickich
Cel: stypendia dla naukowców zatrudnionych w szkołach wyższych lub instytutach badawczych umożliwiające przeprowadzenie programu badawczego na jednej z niemieckich uczelni lub w instytucie naukowym
Czas trwania stypendium: od 1 do 3 miesięcy
Wysokość stypendium: 2000euro miesięcznie (naukowcy po doktoracie, adiunkci, docenci)/2150euro miesięcznie (profesorowie zwyczajni i nadzwyczajni). Dodatek do kosztów podróży. Stypendium nie może być przedłużone. DAAD nie pokrywa innych kosztów.
Termin złożenia dokumentów: 15 listopada 2018 (okres rozpoczęcia stypendium od 01.06.2019 do 30.11.2019), 30 kwietnia 2019 (okres rozpoczęcia stypendium od 01.12.2019 do 31.05.2020)
Kontakt: anna.sowinska@daad.pl

Bilateralna wymiana naukowców
Cel: w celu wzmocnienia stosunków międzynarodowych i współpracy naukowej między niemieckimi i zagranicznymi uczelniami DAAD przyznaje stypendia skierowane do naukowców polskich uczelni instytutów badawczych. Finansowanie pobytu w Niemczech możliwe jest pod warunkiem równoczesnej aplikacji niemieckiego naukowca o pobyt badawczy w Polsce
Czas trwania stypendium: 2000euro miesięcznie (naukowcy po doktoracie, adiunkci, docenci)/2150euro miesięcznie (profesorowie zwyczajni i nadzwyczajni). DAAD nie pokrywa innych kosztów.
Termin złożenia dokumentów: 15 listopada 2018 (okres rozpoczęcia stypendium od 01.06.2019 do 30.11.2019), 30 kwietnia (okres rozpoczęcia stypendium od 01.12.2019 do 31.05.2020)
Kontakt: anna.sowinska@daad.pl

DLR-DAAD Research Fellowships in the fields of Space, Aeronautics, Energy and Transportation Research
Cel: stipendium na pobyt badawczy w jednym z instytutów Niemieckiej Agencji Kosmicznej – Deutsches Zentrum fur Luft – und Raumfahrt
Czas trwania stypendium: od 1 do 3 miesięcy
Wysokość stypendium: świadczenia są zróżnicowane w zależności od statusu kandydata
Szczegółowe informacje: www.daad.de/dlr ; www.daad.pl

Wspólny program DAAD i Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA): Program wymiany bilateralnej pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec
Cel: wsparcie mobilności naukowców w celu realizacji projektów badawczych, uzgodnionych i prowadzonych wspólnie przez partnerów z Polski i Niemiec
Czas trwania projektu: projekty mogą być realizowane przez okres maksymalnie 2 lat, począwszy od 1 stycznia 2020r.
Wysokość stypendium i zasady finansowania: maksymalnie wysokość finansowania projektu ze strony NAWA wynosi 20.000PLN. Strona wysyłająca pokrywa koszty podróży, a strona przyjmująca pokrywa koszty pobytu naukowców z kraju partnerskiego i vice versa. Finansowanie nie obejmuje kosztów prowadzenia badań.
Termin złożenia wniosków: czerwiec 2019
Kontakt: Magdalena Kachnowicz – Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA), Pion Programów dla Naukowców, magdalena.kachnowicz@nawa.gov.pl