DAAD – powtórne stypendium dla byłych stypendystów DAAD

Powtórne stypendium dla byłych stypendystów DAAD

Cel: stypendia mające na celu pomoc w podtrzymaniu kontaktów, skierowane są do byłych stypendtystów DAAD, którzy przebywali na stypendium DAAD ponad 6 miesięcy oraz byłych stypendystów rządowych, którzy studiowali przynajmniej rok w byłej NRD. Mają one umożliwić przeprowadzenie programu badawczego na jednej z niemieckich uczelni lub w instytucie naukowym.
Czas trwania stypendium: od 1 do 3 miesięcy
Wysokość stypendium: 2000euro miesięcznie (absolwenci, naukowcy po doktoracie, adiunkci, docenci)/2150euro miesięcznie (profesorowie zwyczajni i nadzwyczajni). Wysokość stypendium dla kandydatów nie pracujących naukowo ustala jest w zależności od kwalifikacji.
Termin złożenia dokumentów: 15 listopada 2018 (okres rozpoczęcia stypendium od 01.06.2019 do 30.11.2019), 30 kwietnia 2019 (okres rozpoczęcia stypendium od 01.12.2019 do 31.05.2020)
Kontakt: anna.sowinska@daad.pl